BYTYŃ - Nieformalne Niestowarzyszenie miłośników żeglarstwa. Pilski Okręgowy Związek Żeglarstwa POZŻ

Harcerski Ośrodek Wodny przy Młodzieżowym Domu kultury w Trzciance ma już 40 lat !!!

artykułów / Newsy
Data: 06 Maj, 2013 - 21:06
     A wszystko zaczęło się od kilku zapaleńców i trzech zakupionych jachcików regatowych klasy „Cadet”. Przy Międzyszkolnym Klubie Sportowym zostaje zawiązana pierwsza sekcja żeglarska, która skupia w swych szeregach dzieci i młodzież trzcianeckich szkół. Po „przeprowadzce” żeglarzy do Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance członkowie, którzy przestali pływać sportowo szukają „sponsora” na zakup żeglarskiego sprzętu turystycznego i zawiązują Harcerski Ośrodek Wodny przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance. Od tej chwili, poza pozyskiwaniem żeglarskiego sprzętu szkoleniowo - turystycznego, członkowie sekcji uczestniczą w Harcerskich Akcjach Letnich i Zimowych. Młodzież starsza ponadto uczestniczy w rejsach zatokowych i morskich, a także w szkoleniach na stopnie żeglarskie i instruktorskie. Zajęcia drużyn wodnych odbywają się w oparciu o bazę żeglarską położoną nad jeziorem Miejskim.   Dzieci i młodzież żeglująca sportowo reprezentuje nasze miasto, powiat i województwo w okręgowych i ogólnopolskich regatach żeglarskich.Ośrodek wodny w ciągu tych lat jest gospodarzem :- żeglarskich regat okręgowych, tak sportowych jak i turystycznych,- Motorowodnych Mistrzostw Polski i Europy,- Mistrzostw Polski modeli łodzi motorowych,- „Zlotów Harcerskich Drużyn Wodnych” Chorągwi Pilskiej i Wlkp. ZHP, itp.  

Komenda ośrodka udostępnia swą bazę szkołom, zakładom pracy, emerytom, organizacjom opiekującym się osobami niepełnosprawnymi, itp. na organizowanie  własnych  imprez  środowiskowych.    W międzyczasie członkowie ośrodka wodnego wraz z zaprzyjaźnionymi zakładami pracy, takimi jak PNTL, POM, MPGK, ZTS „Transmeble”, Tartak, „SAPA”, itd. za zgodą Urzędu Miasta dokonują modernizacji nieczynnej restauracji „Urok” pod kątem pozyskania pomieszczenia na przechowywanie sprzętu wodnego w okresie zimy oraz na warsztat szkutniczy i żaglownię.
   Po 22 latach w grudniu 2012 roku, bez uprzedzenia, obiekt zostaje sprzedany. Na dzień dzisiejszy po opuszczeniu dotychczasowego hangaru (nastąpi to w najbliższym czasie), nie wiemy co  się stanie  z zgromadzonym przez lata  sprzętem żeglarskim  i
pomocniczym.
   Ośrodek wodny, który od lat prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą, był i jest  pozytywnie postrzegany przez władze jak i mieszkańców naszego miasta, a dla przejezdnych jak i mieszkańców jest  wizytówką dobrej gospodarności.
Tak chcemy być postrzegani nadal. Jesteśmy zawsze otwarci na pozytywną współpracę z każdym czującym  potrzebę  inwestycji  pośrednio  w dzieci  i młodzież.
 
   W tym roku Harcerski Ośrodek Wodny przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance obchodzi XXXX - lecie istnienia. W związku z tymi obchodami Komenda ośrodka zaprasza obecnych i byłych instruktorów oraz członków honorowych i członków „Koła Przyjaciół …”  na organizowane już „IV Spotkanie pokoleń”.
Organizacyjnie w/w osoby prosimy o kontakt z komendą ośrodka).
 
Z żeglarskim pozdrowieniemArtykuł ze strony BYTYŃ - Nieformalne Niestowarzyszenie miłośników żeglarstwa. Pilski Okręgowy Związek Żeglarstwa POZŻ
http://bytyn.trz.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://bytyn.trz.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=996