BYTYŃ - Nieformalne Niestowarzyszenie miłośników żeglarstwa. Pilski Okręgowy Związek Żeglarstwa POZŻ

NOWE PATENETY

artykułów / Newsy
Data: 23 Gru, 2012 - 15:53
W załączeniu przesyłam wszystkim projekt nowego rozporządzenia Ministry sportu i turystyki w sprawie uprawiania turystyki wodnej. Proszę wszystkich o zapoznanie się i ewentualne uwagi. Jest to projekt objęty konsultacjami społecznym zatem mamy realny wpływ na jego zapisy. Stworzony został specjalny profil na forum naszej strony www.akz90.pl  na którym oczekujemy Waszych uwag. Dodam, że warto zapoznać się szczegółowo z ww. rozporządzeniem. jako że zmieniły się stopnie żeglarskie i przywilej.

Pozdrawiam Maciej ŻebrowskiNo i mamy kolejną zmianę w patentach. Zniknąć ma stopień sternika. Kto ma sternika rejs 100 godzin i sternik morski. Trochę poszkodowany będzie moim zdanem sternik morski - bo obecne wymagania na morsa to jak w propozycji kapitan. Przydałaby się może przejściówka żeby na preferncyjnych można było z morsa przejść na kapitana.

Czyli po nowemu propozycja stopni to żeglarz jachtowy, morski sternik jachtowy ( 200 godzin rejsy + egzamin) i kapitan jachtowy (600 godzin bez egzaminu). Formalnie to wygląda tak, że zlikwidowano sternika jachtowego, na morskiego wymagania jak na jachtowego, a na kapitana wymagania takie jak dotychczas na sternika morskiego. Powiększono przy tym uprawnienia i j.s.m. będzie mógł prowadzić jachty do 24 metrów długości a nie jak do tej  pory 18.

Do poczytania >>TUTAJ<<
Artykuł ze strony BYTYŃ - Nieformalne Niestowarzyszenie miłośników żeglarstwa. Pilski Okręgowy Związek Żeglarstwa POZŻ
http://bytyn.trz.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://bytyn.trz.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=982